KATRÍNA

Kdo je Katrína:

Tanci a pohybovému umění v rytmu hudby se věnuje již od dětství. Východní kultura včetně tance ji začala zajímat díky části "východní krve" po předcích. Jejím obrovským vzorem je vynikající orientální tanečnice SOHAILA(USA), působící v Kalifornii, a LULU SABONGI, nejlepší brazilská tanečnice.

Katrína studovala břišní tanec ve Španělsku, navštívila Egypt a tři roky žila ve slunném Katalánsku, kam se stále vrací a kde navštěvovala taneční akademii "Munique Neith". Jejími učiteli a vzory jsou Lulu Sabongi, Raqia Hassan(Egypt), Dr.Mo Geddawi, Munique Neith (brazilanka žijící v Barceloně), Liza Laziza (Írán, od dětství v UK), Lubna Emam(Egypt), Soraia Zaied, Randa Kamel, Jillina(USA), Beata a Horacio Cifuentes(Německo, Kolumbie), Sohaila(USA), Rania (USA), Madhuri Dixit a Aishwarya Rai(Indie), Etel Azade(Turecko), Kámo, Líza Vegrová(CZ) aj.

Absolvovala intenzivní kurz pod vedením RAQIA HASSAN, egypťanky, jež byla jednou z hlavních tanečnic Mahmoud Reda Troupe a organizovala festival orientálního tance v Káhiře - Ahlan wa Sahlan, a jejíž prestiž je známá po celém světě díky její kreativitě a inovačním schopnostem, chránícím podstatu a jádro orientálního tance, a je považována za nejlepší choreografku v současném Egyptě - navíc formovala velké světové tanečnice, je učitelkou známých mistrů a tanečnic jako Mona el Said, Dina, Soraya, Aza Sharif, Nani, Nelly Fouad, Amani, Dandash, Randa Kamal a další...

Katrína také půlroku pobývala na Mallorce, kde absolvovala intenzivní kurzy pod vedením LULU SABONGI - která je dnes ve světě břišního tance "pojmem", a JILLINY - americké superhvězdy.

Katrína o tanci říká: "Narodila jsem se s rytmem v těle a tanec se stal nedílnou součástí mé existence. Nikdy by mě ale nenapadlo, že ze mě jednou bude profesionální tanečnice - jako dítě jsem neměla dobrou kondičku a ve škole jsem PROPADALA Z TĚLOCVIKU!!! - nikdy bych se nemohla věnovat například baletu či gymnastice - jsem živým důkazem toho, že BŘIŠNÍ TANEC je opravdu pro VŠECHNY! Navíc mi dává velkou svobodu pohybu, vyjádření nebo vybití veškerých negativních energií. Po fyzické stránce mi naprosto vyhovuje jeho všestrannost, narozdíl od spousty jiných fyzických aktivit. Výborně tvaruje postavu a uvolňuje tělo. Vychází z přirozených ladných ženských pohybů, na které těla evropanek již dávno zapomněla. Díky břišnímu tanci lépe koordinujete své tělo a jste neuvěřitelně "sexy", protože jako ŽENA se podstatně lépe cítíte!"

Mimo jiné se také zajímá o fotografii, akvarel a výtvarné umění vůbec, studuje historii břišního tance a pracuje na knize o něm. Rovněž se zajímá o studium jazyků - angličtina, španělština; nyní se začíná zajímat o hindštinu a arabštinu. "Pokud jde o franzouzštinu, jsem typický notorický začátečník - už asi pět let:-)"

Mými přítelkyněmi - kolegyněmi jsou také Nina Luna(Palma de Mallorca), Lucinka Fatima(CZ), Kadri Habibah(CZ), Sahar(CZ), Sylvia Shazadi(Španělsko-Andaluzie), Pavlínka Yashila (CZ), Sidonie Zaina, etc...

"Katrína" je mimo jiné také nejvyšší hora v Egyptě a měří 2.642 m n. m. :-)

GALERIE

 

©Kateřina Zachariášová, sorkat04@yahoo.es, 00420604739997

Katherine Touche-á-tout -- KPrchalova@seznam.cz