KATRÍNA ZACHARIAS

KATRÍNA Zacharias

CO NÁS ČEKÁ V NOVÉ TANEČNÍ SEZÓNĚ?

---------------------------------------------------------------------------------------

* Pokračují semináře hry na DARBUKU s profesionálním hráčem MÍROU ČIPEROU – ve studiu TWIST-R v Hradci Králové, detaily a termíny ještě upřesníme!

---------------------------------------------------------------------------------------

Společně se Sultánkami plánujeme také do budoucna nějaký ten seminář Bollywoodu v Hradci Králové!

*

*

---------------------------------------------------------------------------------------

CO MÁME ÚSPĚŠNĚ ZA SEBOU?

*

*

28. - 29.DUBNA - VÍKEND S MARTINOU ČUMPELÍKOVOU A AQEELEM Z KUVAJTU!!!
Lázně Bohdaneč (u Pardubic)

----------------------------------------------------------------------------------------

ORIENTÉKA NOC V HARÉMU - 2.DUBNA !!!
2. DUBNA - další večer v AC klubu - ORIENTÉKA! PŘIJĎTE SI S NÁMI ZATANČIT!
Přijďte zatančit SULTÁNOVI:-) za každý taneček vás ODMĚNÍ malým DÁREČKEM:-)
(Hradec Králové 2007)

----------------------------------------------------------------------------------------

ČAJOVNA U POUTNÍKA Za Bílou věží v útulné čajovně budou v březnu opět pravidelně každé pondělí po 20. hod. tančit dívky z našich kurzů. Srdečně vás zveme k příjemnému posezení, můžete nás povzbudit :)

----------------------------------------------------------------------------------------

PRVNÍ MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ORIENTÁLNÍHO TANCE V BARCELONĚ (1er festival Internacional de Danza Oriental en Barcelona) 2. - 4. 2. 2007

Mezinárodní hosté: Dr.Mo Geddawi, Mohamed el Sayed.

Festival běžel od pátku do neděle, já jsem bohužel dorazila v sobotu dopoledne, takže jsem přišla o skvělou "Gala Internacional", což byla páteční večerní šou s výše uvedenými tanečními mistry. Byla pozvána i Randa Kamel, ale na poslední chvíli nemohla odjet z Káhiry. To byla velká škoda, právě na Randu jsem se těšila snad nejvíc. Rozhodně jsem si ale nenechala ujít sobotní večer - "Gala Nacional", kde zatančily ty nejlepší břišní tanečnice Španělska, včetně Samarry (která se jako první španělka prosadila v Káhiře), a samozřejmě Munique Neith, brazilanka žijící ve Španělsku, která bývá rovněž zvána jako host na prestižní festivaly do Káhiry, vybudovala asi největší školu orientálního tance ve Španělsku a vyučuje jej i na Univerzitě v Barceloně, a tento první mezinárodní festival v Barceloně také zorganizovala (osobně k ní mám velmi vřelý vztah a vážím si jí nejen jako vynikající tanečnice s výbornou technikou, výrazem i vášní, ale rovněž jako člověka, osobnosti - je to sluníčko:-).

V neděli jsem měla původně absolvovat šest hodin tance s Dr.Mo Geddawim a Randou Kamel. Jak už jsem řekla, Randa nedorazilala, nicméně Dr.Mo rozhodně také stál za "to". Ještě teď jsem plná dojmů a nové inspirace a energie:-)

S pozdravem Katrína:-)

----------------------------------------------------------------------------------------

VEČER V HARÉMU (Hradec Králové 2006)

Podzimní kurzy 2006 slavnostně vyvrcholily 1.12. v 17.00 ve vysokoškolském AC klubu orient party VEČER V HARÉMU.
Čekala na nás zajímavá "přednáška" o historii a druzích tance Východu od Katríny Zacharias, zkušené tanečnice, lektorky a choreografky, která se s námi ráda podělila o své znalosti, umění a zkušenosti nabyté z dlouhodobého zahraničního pobytu (věnuje se rovněž malování, focení a práci na knize o orientálním tanci). Dále jsme si užily tanečky našich kurzistek a hlavně přehlídku vystoupení našich lektorek, skupin i hostů. Každá z lektorek uvedla slavnostně svoji novou choreografii - bollywood, afro, bubny, španělské rytmy s řadou překvapení pod stromeček. Tyto choreografie jsme se pak mohly naučit v sérii prosincových a lednových seminářů.

Katrína se právě vrátila z delšího pobytu v zahraničí, kde absolvovala taneční semináře takových osobností jako je Raquia Hassan, Munique Neith, Lulu Sabongi a Jillina, a na akci vystoupila se třemi zbrusu novými choreografiemi

1) TURECKÁ CHOREOGRAFIE S ČINELKY - Taneček a kostým v tureckém stylu na tureckou moderní hudbu. "Po dlouholotetém odkládání jsem se konečně rozhodla činelky oprášit a 'něco' se s nimi naučit:-)..."

2) INDICKÁ BHANGRA(TANEC) Z PUNJABU - Veselý taneček z oblasti indického Punjabu na ještě veselejší moderní hudbu z Punjabu:) "Asi dva roky jsem prakticky žila mezi indy (ve Španělsku) a neustále měla na očích indické filmy či klipy - a samozřejmě si je zamilovala..."

3) KLASICKÝ EGYPTSKÝ TANEC - Tanec v egyptském stylu, v egyptském kostýmu na klasickou egyptskou hudbu. "Po dlouhé době jsem konečně přišla na chuť kouzlu opravdové egyptské klasiky, která je v podstatě takovým dítětem egyptské tradice a ruského baletu..."

----------------------------------------------------------------------------------------

Zážitky s Lulu a seminář s Jillinou (dopis z Mallorky - podzim 2006):

Ahoj holky, jako obyčejně se s podzimem chystám na návrat, užívám volna a zároveň se vrhám střemhlav do víru tance.

Po dlouhé pauze mě líbá můza o 106, takže momentálně trénuji pro vás asi 6 choreografií: turecko s činelky, egypt - klasika, egypt s veselým šátkem, zbrusu nový "bollywood", punjabská bhangra a poslední říkám pracovně "Slunce v duši":-) Nápady mě ale neopouští, tudíž dál dhystám něco trochu španělského, něco z flamenca a dokonce i cosi modernějšího se šavlí - choreografii už mám v hlavě, teď jen sháním šavli:)

Ale teď k Lulu a akcím co se tu děly... Během léta mi přišla pozvánka na akci v Barceloně s nejlepší brazilskou tanečnicí - Lulu Sabongi, která se stala "pojmem" ve světě břišního tance a je zvána jako host na prestižní festival v Káhiře: Ahlan Wa Sahlan. Hrozně mě mrzelo, že v té době budu ještě na Mallorce a v pracovním procesu. Měla jsem ale kontakt na jistou "Helwu" v Palma de Mallorca (hlavní město Mallorky) a plánovala se na ni zajet podívat. Odpověděl mi však někdo úplně jiný, že Helwa už na Mallorce není, a rozepsal mi podrobný program akcí pořádaných v Palmě během září a října. A BINGO! Lulu sabongi na Mallorce a týden na to seminář Jilliny, kterou jste mohly vidět letos na jaře v Praze - velká americká hvězda! Akce s Lulu byla totálně vyprodaná, takže jsem prožívala obrovské zklamání. ALE!!! Na poslední chvíli někdo odřekl takže jsem se nakonec mohla "nacpat" do dvou dnů!

Seminář s Lulu: naprosto nepopsatelný, plný informací a zážitků. Lulu je neuvěřitelně přátelská, milá, vtipná, no prostě je FANTASTICKÁ! Navíc mi sama organizátorka celé akce(Nina) nabídla nocleh u sebe doma, kde ubytovala i Lulu(jsou dlouholeté přítelkyně). Jen na vysvětlenou - bydlím 'kousek' dál z Palmy a doprava je tu velký problém - kurz byl večer a já bych musela dát asi 70eur za taxi - proto ta nabídka noclehu.

Co vám budu povídat - společně jsme povečeřely a povídaly a povídaly a dívaly se na taneční videa a komentovaly:-) a ke spánku jsme zalehly v pět hodin ráno(!) Byla jsem polomrtvá, ale nadšením, štěstím a spokojeností bez sebe - prostě totální euforie!

Seminář s Jillinou: Rozhodně nemohl překonat zážitky s Lulu. Navíc byl v typicky severoamerickém stylu fitness (podle očekávání). Rovněž byl založený na choreografii - Lulu nás taky učila choreografii, ale větší důraz kladla na techniku jednotlivých prvků, proniknutí do tajů "co a jak" a zároveň uvolnění a prožitek. Jillina nastoupila v pevné sportovní obuvi na aerobic a její taneček byl sice krásný, ale mě tam poněkud chyběl ten skutečný a uvěřitelný prožitek a vášeň (je to můj názor!), hodně na efekt - jak už to tak v Americe bývá, hudba rovněž tak... Rozhodně nelituji nové zkušenosti, aleznovu bych asi 100eur za 4 hodiny s Jillinou nedala. Byli tací co přiletěli na ostrov jen kvůli ní, jedna slečna dokonce až z Holandska. Doufala jsem, že se po kurzu s Jillinou vyfotím jako vždycky, ale Jillina uzavřela kurz tím, že už opravdu musíme jít, a pokud někdo chce foto s ní, má možnost večer na vystoupení(kam se dostal jen málokdo vzhledem k velmi malým prostorům - asi 20 míst, ale tělocvičnu na semináři zaplnilo víc než 50 žen!). Čili se ani nechtěla nechat vyfotit v tělocvičně bez kostýmu. Prostě velká "american star"...

Katrína

©Kateřina Zachariášová, sorkat04@yahoo.es, 00420604739997